Ako vytvoriť jedinečný instagramový feed?

Obsah

To, že nám sociálne siete ponúkajú skutočne veľa možností už vieme. Instagram patrí v súčasnosti medzi tie najobľúbenejšie. Ľudia hľadajú rôzne spôsoby a možnosti ako svoj profil vylepšiťodlíšiť. Stavte na originálny vizuál vášho Insta feeduzaujmete tak širšie publikum.

Obsah

Ak chcete vyhovieť publiku, zvoľte obsah, ktorý ľudia lajkujú. Medzi najobľúbenejšie účty na Instagrame patria účty cestovateľov, milovníkov prírody, módy či jedla. Nakŕmte ich zaujímavým  obsahom do takej miery, že si ho obľúbia. Najlepší spôsob je určiť si už na začiatku všetky nasledovné kritéria a myslieť na každé z nich vždy počas tvorenia ďalších nových postov.

Farba

Výber správneho filtra pre vaše fotky dokáže zabrať naozaj veľa času. Určite si farebnú škálu, ktorej sa budete pri tvorení feedu držať. Myslite na to, že farebný filter má byť konzistentný s obsahom. Napríklad, jedlo si vyžaduje filter, ktorý bude vašim sledovateľom „chutiť“, azúrovo modré more priláka väčšiu pozornosť ako „obyčajné“ modré. Jednoducho povedané, prikrášlite realitu a použite vhodné farby.

Text

Chcete toho povedať oveľa viac? Zakomponujte do vášho feedu príspevky s textom. Zdieľajte s vašimi sledovateľmi zaujímavé výroky, citáty alebo príbehy. Nezabudnite na to, aby výber fontu súhlasil s farebnou škálou a obsahom, ktorý zdieľate.

Ohraničenie

Pre docielenie zaujímavejšieho vizuálu môžete využiť aj ohraničenie. Pomocou toho vám medzi jednotlivými príspevkami vznikne priestor, ktorý zvýrazňuje skupinu alebo samostatný post. Ohraničenie teda dodáva celkovému vizuálu dojem predelenia. Predeliť ohraničením môžete napríklad jednotlivé farebné kombinácie, druhy obsahov a pod.

Rozloženie

Kreativite sa medze nekladú. Usporiadajte si vaše posty v rade, stĺpcoch alebo diagonálne. Jednotlivé časti môžu predstavovať rovnakú farebnosť alebo obsah príspevku. Pri rozložení príspevkov je dôležité plánovanie.

Puzzle

Veľkým trendom sa stal Instagram vyskladaný z puzzle. Za takouto mozaikou však stojí množstvo práce a času. Je dôležité myslieť na to, že jednotlivé posty musia byť naplánované istý čas dopredu, aby zapadali do poskladaného feedu presne tak, ako chcete.

Plánovanie

Najdôležitejším krokom k prepracovanému a originálnemu Instagramu je jednoznačne plánovanie. Existuje množstvo kvalitných aplikácií a nástrojov, ktoré vám plánovanie uľahčia. Pomáhajú vám usporiadať príspevky do správneho poradia ešte skôr, než ich publikujete. Niektoré z nich poskytujú používateľom možnosť upraviť si fotky pomocou predvolených filtrov či výber správnych #hashtagov. Vyskúšajte aplikácie Planoly, Preview alebo UNUM.

Zdroj obrázkov: https://thepreviewapp.com/

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.