5 tipov, ako vytvoriť atraktívnejšie stories na Instagrame

Obsah

S rozšíreným trendom sociálnych sietí sa zvyšujú aj požiadavky na kvalitu a atraktívnosťou obsahu, ktorý na svoje sociálne siete publikujete. Už ani zďaleka nestačí, a obzvlášť nie pre vybudovanie značky, iba publikovanie fotky s filtrom a jednoduchý popis. Teraz sa dokážete na stories naozaj vyšantiť a tým zaujať svojich divákov či zákazníkov.

#1 Konzistentnosť je profesionálnejšia

Či už ste niekto, kto si buduje značku na sociálnych sieťach, alebo ste niekto, koho baví Instagram a chce, aby vyzeral jeho feed zaujímavo, je dôležité, aby to, čo ste pridávali, malo jednotný vzhľad. Toto platí pre obe, či už pre príspevky, alebo pre stories. Konzistentnosť pôsobí profesionálnejšie a z estetického hľadiska bezpochyby krajšie. Laďte svoje stories do jednotnej farby a pridávajte fotky, ktoré budú mať ako celok zmysel aj vo vašich highlights.

#2 Nebojte sa skombinovať rôzne fonty

Nemusíte dookola používať stále ten istý font na všetky vaše stories, skúste trošku zaexperimentovať a spojte dva rôzne fonty a uvidíte, že možno práve to dodá vašej story to, čo jej chýbalo a bude pôsobiť atraktívnejšie. Spojením viacerých fontov dokážete dodať vašej story dynamiku, a takisto zdôrazníte to, čo je dôležité. 

#3 Objavte paletu farieb

Chcete používať v stories farbu vašej značky, avšak nenachádza sa v predvolených 27 farbách? Nebojte sa, na Instagrame sa viete dostať k palete farieb, ktorá bude určite obsahovať každú, na ktorú si pomyslíte. Ako na to? Vyberte nástroj na kreslenie, klepnite a podržte na hociktorej z predvolených farieb v dolnej časti obrazovky a otvorí sa vám paleta s farbami, kde si môžete vybrať, ktorú len chcete.

#4 Zmeňte farbu pozadia

Ešte ostaneme na chvíľu pri farbách. Chcete prezdielať svoj nový príspevok v story, ale pozadie by ste chceli mať v inej farbe? Stačí, ak si znova vyberiete nástroj na kreslenie, vyberiete si farbu a podržíte kdekoľvek na pozadí na pár sekúnd a zmení sa vám na požadovanú farbu.

Pokiaľ ide o farby, viete na svojej story pridať cez fotku priehľadnú vrstvu farby. Odfoťte alebo si vyberte z galérie fotku, ktorú chcete pridať, opäť si otvorte nástroj na kreslenie, tentokrát musíte kliknúť na zvýrazňovač, vyberte farbu a podržte pár sekúnd na fotke. Zrazu sa vám vytvorí úplne nový vzhľad vašej fotky dodaním priehľadnej farebnej vrstvy, na ktorú ešte pokojne viete dať text.

#5 Zdieľajte príspevok s fotkou či videom v pozadí

Rovnako, ako dokážete pri zdieľaní príspevku zmeniť farbu pozadia, dokážete ako pozadie dať fotku či dokonca video. Začína to byť trendy a pôsobí to rozhodne zaujímavo pre každého, kto si pozrie vaše story. Vyberte si príspevok, ktorý chcete zdieľať a kliknite na „Zdieľať príspevok vo vašom príbehu.“ Potom kliknite na hornom paneli na nálepku a vyberte „Pridajte z galérie“ nálepku. Vyberte z galérie obrázok či video, ktoré chcete mať na pozadí. Následne presuňte zdieľaný príspevok na jednu stranu, obrázok/video zväčšujte, aby prekryl celý displej a zároveň držte zdieľaný príspevok, aby ostal vpredu.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.